Informace na prázdniny

Milí přátelé,
po delší odmlce, kdy se věci kolem slavení eucharistie a našeho farního setkávání začaly znovu pomalu rozjíždět, a všechny potřebné informace jste se tak mohli dozvědět z ohlášek nedělních nebo i všedních mší, vás opět zdravíme z Plas s novým mailovým přídělem informací. Jelikož tu máme období prázdnin a dovolených, byli bychom rádi, aby se k vám všem dostaly alespoň ty nejzákladnější zprávy.

V příloze najdete prázdninový „rozpis“ časů a míst slavení farních eucharistií a dalších akcí. Zvláštním způsobem vás chceme upozornit především na to, že „plaská“ nedělní mše se bude po celé prázdniny slavit stále v Oboře, ale čas se vrací do období před pandemií, tedy na 11:00! Informace najdete samozřejmě i na webových stránkách.

S prvním červencem se zároveň na podnět o. biskupa ruší všechna mimořádná opatření. Chceme vás vyzvat k tomu, abyste se v tomto ohledu sami zařídili podle svých potřeb a především ve svobodě. Dezinfekční prostředek vám bude i nadále k dispozici, přijímání na ruku můžeme i v době mimo nákazu také vřele doporučit. Rouška už není povinná, ale pokud by ji někdo z vás chtěl i nadále používat, samozřejmě může. Prosíme vás všechny o vzájemnou toleranci a ohleduplnost.

Chceme v tomto mailu zopakovat i novinku, kterou se sice od nás už většina z vás dověděla, ale pro případ, že by o ní ještě někdo neslyšel, znovu oznamujeme, že na žádost o. biskupa Tomáše přebírá od 1. září naše oblátská komunita správu farností Dolní Bělá a Ledce. Způsob našeho působení bude i na tomto „novém“ území komunitní, což znamená, že ani tentokrát se nikdo z nás nestane farářem zodpovědným za všechno, ale budeme se stejně jako na Manětínsku a Plasku snažit pracovat jako komunita. Nicméně tím, kdo bude naši společnou práci koordinovat, bude pro Dolní Bělou a Ledce o. Petr, zatímco moderátorem společné duchovní správy v Plasích a Manětíně zůstává o. Günther. Tyto změny budou jistě vyžadovat i větší proměnu našeho společného farního života, ale to rozhodně není důvod k obavám, ale spíš příležitostí k posílení životodárnosti osobní víry i společného svědectví. Moc vás v této intenci prosíme o modlitbu a především o ducha spolupráce a ochoty k nové cestě.

S díky za vaši blízkost vám přejeme pokojné a radostné léto!

Rozpis na prázdniny ke stažení zde!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email