Dvonaf (Dva dny na faře) je už osvědčenou značkou. Letos se tohoto setkání pro školní děti na plaské faře zúčastnilo na dvacet ratolestí. Naštěstí se do přípravného a animátorského týmu k  oblátům přidalo i několik mladých z našeho společenství OMIGang… jinak nevím, jak bychom přežili. Ale abych nepřeháněl, děti byly letos opravdu vynikající: až jsme si občas říkali, jestli vůbec dokážou trochu zazlobit… Pravda ale je i to, že program byl nabitý a snad i dostatečně atraktivní, takže prostoru k  nudě moc nebylo.

Páteční večer byl jako vždy vyplněn hrůzostrašnou hrou. Tentokrát jsme se vypravili do starého Egypta, abychom vysvobodili ze spárů dvou obživlých mumií unesenou Bětku Koderovou. Lovili jsme duše faraonů, dělali si selfie s  ukrutným varhaníkem, stavěli pyramidy z  vlastních těl, odpovídali na spoustu dotazů, sestavovali puzzle… Prostě se nám podařilo děti dostatečně „vyčerpat“, takže po půlnoci byl na faře relativní klid.

V  tématu se pokračovalo i v  sobotu dopoledne. Děti si vytvářely vlastní sádrové masky, které se pak staly hlavní rekvizitou i během eucharistie slavené spolu s  rodiči.

Velké díky patří všem animátorům, odvážným rodičům, které nám své děti na dva dny „zapůjčili“ a také Lucce B. za vynikající sobotní oběd. Na podzim to, doufejme, zopáknem.

Vlastimil, omi

Byl to tedy rachot!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.